Az Országos Közegészségügyi Intézet megbízásából a MITTE Communications készített animációs filmet a lelki egészség megőrzésének fontosságáról.
Az Országos Közegészségügyi Intézet megbízásából a MITTE Communications a Norvég Alap támogatásával megvalósuló projekt keretében elkészítette a "Számít, hogy vagy!" kampányvideót, melynek célja, hogy felhívja a figyelmet a saját és a környezetünkben élők lelki egészségének megőrzésére.
Dr. Sümegi András, a Norvég Alap Lelki Egészség projekt szakmai igazgatója elárulta, hogy a "Számít, hogy vagy!" animációs oktatófilm célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a lelki egészségmegőrzés fontosságára és a negatív állapot felismerésének jelentőségén túl a pozitív lelki állapot elérésének lehetőségét is megmutassa.
"A film készítésekor fontos szempontnak tartottuk, hogy egy megoldás-fókuszú, figyelemfelkeltő animációs filmet készítsünk, amely hangulati, stiláris és zenei fordulataival a depresszióból kigyógyuló egyén pozitív kiteljesedését mutatja be. Ehhez egy egyedi grafikai és szöveges világot alkottunk, ahol a lelki egyensúly elvesztéséhez, majd megtalálásához kapcsolódó kifejezéseket és vizuális elemeket kapcsoltunk" - nyilatkozta Batta Barnabás a MITTE Communications stratégiai igazgatója.
A "Számít, hogy vagy!" kampányvideó, a "Módszertani, strukturális és kapacitásfejlesztés a lakosság mentális egészségfejlesztésére irányuló beavatkozások támogatására" című projekt keretében a Norvég Alap támogatásával jött létre.